Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat Damer

<< Tillbaka till startsidan              Skriv ut     

  Namn Klubb   Resultat
1. Diana Alfredsson Team X-Calibur BK   2674
  Joline Persson Planefors    
  Rebecka Jr Larsen    
  Veronica Lantto    
2. Anette Augustsson BK Skrufscha   2360
  Beatrice Branell    
  Linda Haglund    
  Ulrika Börjeson    
3. Frida Löhnert BK Cahoot   2341
  Jenny Johansson    
  Johanna Olsson    
4. Fanny Lindahl AIK   2312
  Malin Brodin    
  Malin Gref    
  Matilda Hultgren    
5. Amanda Engström BK Kaskad   2301
  Christina Kiiskinen    
  Emma Saranpää    
  Kristin Fernberg    
6. Caroline Innergård Hammarby IF BF   2294
  Katrin Fahlström    
  Mia Hybertz    
  Susanne Olsson    
7. Malin Andersson BK Skrufscha   2238
  Maria Andersson    
  Maria Niklasson    
8. Caroline Jonsson B-K Eva   2237
  Erika Svensson    
  Lena Sulkanen    
9. Agneta Granfeldt BK Hallandia   2213
  Anna Henriksson    
  Ida Östling    
  Marlene Andersson    
10. Karin Engesten BK Högland   2212
  Maria Persson    
  Sabina Asplund    
  Yvonne Bjelke-Larsen    
11. Agneta Börjesson BK Biet-Finesse 95   2183
  Anna Kylbring    
  Jessica Svensson    
  Marie-Louise Svensson    
12. Christina Nilsson Scandinavia BC   2167
  Emelie Österlindh    
  Evelyn Johansson    
  Rebecka Overgaard    
13. Annette Burman BwK Ankaret   2144
  Jessica Tidbeck    
  Marita Rydberg    
  Sofie Zetterström    
14. Carolina Kiiskinen Team Vasa BC   2133
  Jenny Eklund    
  Johanna Andersson    
  Kristina Nordenson    
15. Camilla Andersson BK Hallandia   2114
  Sandra Granfeldt    
  Sofia Johansson    
  Yvonne Martinsson    
16. Birgitta Sahlin BK Enjoy   2112
  Heléne Brännmo    
  Mikaela Söderberg    
17. Jenny Svedberg BK Lin   2097
  Lena Nyman    
  Linda Hellström    
  Linnéa Hedblom    
18. Ann-Louise Aureliusson BS Kulorna   2088
  Malin Andersson    
  Malin Palosaari    
  Tarja Karlsson    
19. Eva Tholf B-K Eva   2088
  Liz Larsson    
  Zoë Trender    
20. Annika Rothoff Bodens KK   2088
  Helena Josjö    
  Ingela Ahlbäck    
21. Anna-Carin Gustafsson BK Elan   2072
  Annet Buska    
  Eva Lindfors    
  Sara Lindbom    
22. Anna Lindfors BK Merci   2016
  Linda Tillquist    
  Sofie Holmström    
  Therese Algotson    
23. Agneta Mattsson BK Laxen   2004
  Anette Eriksson    
  Jessica Ström    
  Veronica Karlsson    
24. Emma Hellström Sandvikens AIK BK   1983
  Ewa-Lena Bichsel    
  Maria Arnöman    
25. Carina Jäder Sandvikens IF   1980
  Ingalill Hedborg    
  Terese Jonsson    
26. Anette Clarélius BS Kulorna   1980
  Anna Lundqvist    
  Eva Falkenström    
  Marianne Gustafsson    
27. Anne Larsson BK Stjärnan   1977
  Emelie Gustafsson    
  Jeanette Setthammar    
  Sara Willforss    
28. Annicka Bodin Stånga IF   1977
  Camilla Olofsson    
  Ebba Fredriksson    
29. Bettina Lärk BK Wicki   1968
  Christina Lindh    
  Jeanette Johansson    
30. Ellen Ekholm BK Prana   1950
  Erika Källströmer    
  Maja Öberg    
  Sara Almqvist    
31. Fatima Carlsson BK Team Trollhättan   1940
  Hanna Sloberg    
  Paulina Jonsson    
  Siv Persson    
32. Emelie Rosenblad BK Wåxnäsflickorna   1921
  Jeanette Larsson    
  Jessica Jansson    
  Magdalena Milde